משקיעים ביזמים חרדים: 12 אנג'לים הניחו 300 אלף דולר להשקעה בהייטק החרדי
בין המשקיעים: גיגי לוי, דב מורן, חמי פרס ועדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל ■ עד כה הושגו התחייבויות בסך כולל של כ-300 דולר אלף דולר להשקעה בסטארט-אפים
עבודות לחרדים | 08 מאי 2016 18:24

אחרי שבשלוש השנים האחרונות חלה עליה משמעותית בפעילות של יזמים חרדים, מוקם בימים אלה מועדון משקיעים ראשון שממוקד במגזר. מיזם קמא-טק, הפועל לשילוב חרדים בהיי-טק ומפעיל אקסלרטור חרדי, מודיע היום על הקמת מועדון משקיעים שישקיע בסטארט-אפים המשתתפים בתוכנית ההאצה שלו שעומדת לפתוח את המחזור השני שלה. עד כה הושגו התחייבויות בסך כולל של כ-300 דולר אלף דולר להשקעה בסטארט-אפים, אך בקמא-טק מעריכים שסכום זה יגדל עם הצטרפותם של משקיעים נוספים, חלקם אנשי עסקים חרדים.

מועדון האנג׳לים החדש נקרא 12Angels ומטרתו לבצע השקעות סיד קטנות בגודל כמה עשרות אלפי דולרים בסטארט-אפים המשתתפים במאיץ של קמא-טק. 12 האנג׳לים שכבר התחייבו להשקיע במסגרת המועדון כוללים סופר אנג'לים, יזמים ואנשי הון סיכון וביניהם: גיגי לוי, דב מורן, יזהר שי ואהוד לוי מקינן פרטנרס ישראל, חמי פרס ורמי קליש, שותפים בפיטנגו, עדי סופר תאני מנכ"לית פייסבוק ישראל, מיכל צור, ממייסדות קלטורה, אבישי אברהמי, מנכ"ל וויקס, אירית ישראלי כהנא מ-AfterDox, זיקה אב צוק, מנהלת אחריות תאגידית בסיסקו ישראל, רמי ליפמן ואבי שלאל מפלריום. משקיע חרדי אמריקאי, שהיה אחד המשקיעים המוקדמים ב-WeWork, התחייב להשקיע במסגרת המועדון 150 אלף דולר.

"הבעת האמון הזאת בסטארטאפים החרדים ובתוכנית של קמא-טק תיתן תנופה עצומה להתפתחות המהירה שאנחנו רואים בהיי-טק החרדי בתקופה האחרונה, זה דבר חסר תקדים שמשקיעים כל כך מובילים מתאגדים יחד להשקעה מהסוג הזה, זה מעיד על הרבה מאד רצון טוב שיש לבכירי ההיי-טק בישראל לסייע למהלך וגם לאמון שהם רוחשים לסטארטאפים החרדים המתפתחים" מסר משה פרידמן, מנכ"ל קמא-טק.

"תוכנית קמא-טק ממשיכה להיות תוכנית ללא מטרת רווח, בה אנחנו מסייעים ליזמים ללא כל תמורה, כפי שאנחנו כבר עושים מזה כמה שנים, מועדון המשקיעים הוא דבר נוסף, שכבה נוספת של עזרה ליזמים, המועדון ילווה את התוכנית ויאפשר לכל יזם שנכנס לתוכנית לקבל השקעת סיד קטנה כדי לצאת לדרך, יזם שיעדיף לקבל את הסיוע של התוכנית ללא קבלת ההשקעה יכול לעשות זאת בשמחה" הוסיף פרידמן. בקמא-טק מסבירים שישקיעו במיזמים שיזהו בהם פוטנציאל עסקי משמעותי וכעת הם הם מגבשים את הקריטריונים להשקעות ואת המודל בו יעבוד המועדון. בכל מקרה, ההשקעה תהיה מקצועית ומטרתה להשיא תשואות למשקיעים.

"הפעילות של 'קמא-טק' מובילה מהפכה שכבר סייעה לשלב אלפי חרדים וחרדיות במעגלי התעסוקה בהייטק ולא פחות חשוב מכך, היא מייצרת הזדמנויות עבור יזמים חרדים להשתלב בתעשיית הסטארט-אפים הישראלית. מאות המיזמים החרדים שפנו ל'קמא-טק' בשנתיים האחרונות, הם הוכחה לכך שהציבור החרדי יכול לתרום את שלו להייטק הישראלי ושיזמות וחדשנות הם נחלתם של כל מגזרי החברה הישראלית. אני משוכנע שהשקעות מועדון ה 12Angels לא רק יעודדו פעילות יזמית חרדית, אלא גם יניבו תשואות יפות למשקיעים המשתתפים בו", מסר יזהר שי, יזם היי-טק ושותף מנהל בקרן ההון סיכון קיינן פרטנרס ישראל שהצטרף למועדון האנג'לים.

חלק מהיזמים של החברות שכעת הצטרפו כמשקיעים במועדון אירחו יזמים חרדים במחזור הראשון של האקסלרטור של קמא-טק. האקסלרטור פועל במודל ייחודי בו חברה חרדית מתארחת במשך 4 חודשים במשרדי סטארט-אפ ישראלי בוגר. יו"ר תוכנית האקסלרטור הוא פרופ׳ אמנון שבשבוע, מייסד ויו"ר מובילאיי. במחזור הקודם השתתפו 8 סטארט-אפים. תוך כדי ולאחר ההשתפות באקסלרטור החברות גייסו 6.5 מיליון דולר ממשקיעים והן מעסיקות בסך הכל כ-70 עובדים. בימים אלה נפתח המחזור השני של האקסלרטור אליו הגישו מועמדות כ-450 סטארט-אפים מתוכם נבחרו גם כן 8.

ארגון קמא-טק הינו ארגון ללא מטרת רווח הפועל למען שילוב חרדים בהיי-טק. הארגון הוקם על ידי היזם החרדי משה פרידמן, יחד עם זיקה אב-צוק סמנכ"לית סיסקו ישראל בתמיכתו ובליוויו של ד"ר יוסי ורדי המשמש כיו"ר המועצה המייעצת. קמא-טק מפעיל מספר תוכניות להכשרה והשמה של חרדים בהיי-טק, יחד עם קואליציה של חברות היי-טק שכוללת את  סיסקו, גוגל ומיקרוסופט. עד כה קמא-טק דאגה להשמה של כ-400 חרדים בחברות היי-טק. לאחרונה הארגון פתח תוכנית להכשרת נשים חרדיות לפיתוח אפליקציות אנדרואיד.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]