היסטוריה: עו"ד החרדי יאיר חסדיאל מונה לשופט
עו"ד יאיר חסדיאל, איש תקשורת חרדי מוכר לשעבר ובוגר חסידות גור מונה אמש (ד) לתפקיד שופט בבתי משפט השלום במחוז המרכז בטקס חגיגי וצנוע.
עבודות לחרדים | 25 פבר 2016 17:54

 

חסדיאל, נולד בשנת 1971 בחיפה למשפחה שמוצאה מחסידות גור. סבו משה בליטנטל היה מראשי תנועת פועלי אגודת ישראל וראש החזית הדתית בעיריית חיפה. אביו נפטר בהיותו בן 13.

 

הוא בוגר ישיבת היישוב החדש בתל אביב, וישיבת תורה אור בירושלים. בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן.

 

במשך עשר שנים שימש כפובליציסט בעיתונות החרדית. בשנת 2000 ייסד ביחד עם חבריו קובי אריאלי וידידיה מאיר את עיתון האינטרנט הסאטירי "אפעס", שנשלח בדואר אלקטרוני לרשימה מצומצמת של עיתונאים ואנשי תקשורת. עם הפיכת "אפעס" למדור הסאטירה הקבוע של מוסף הארץ בשנת 2004, היה ידידיה מאיר לעורך המדור וחסדיאל כותב ראשי שלו.

 

בשנת 2003 שימש חסדיאל כתסריטאי של הטלנובלה החסידית הראשונה "החצר" ששודרה בערוץ התכלת ובערוץ 10.

 

במקביל עבד חסדיאל כיועץ משפטי בעיריית בני ברק עד שבשנת 2006 מונה על ידי שרת המשפטים ציפי לבני לעמוד בראש הוועדה המכריעה בתביעות הפיצויים של מפוני תוכנית ההתנתקות. כיום הוא מכהן כיו"ר הוועדה להשגה על שומות מקרקעין במשרד המשפטים.

 

בתחילת חודש נובמבר 2007 יצא לאור בהוצאת ידיעות ובסיוע מפעל קסת לספרות ביכורים, ספרו הראשון של חסדיאל, קובץ הסיפורים "הרב של הקרקס", אשר עוד טרם ראה אור זכה בפרס שר התרבות והמדע לספר ביכורים לשנת תשס"ז.

ס

פרו השני של חסדיאל, רומן הביכורים "תל אביב" המתרחש על רקע היסטוריה חלופית של הקיום היהודי במאה ה-20 יצא לאור בסוף שנת 2012.

 

היה נשוי לאשת התקשורת החרדית המוכרת שלהבת חסדיאל ועקב עזיבתו את העולם החרדי השניים נפרדו‏. חסדיאל נשוי בשנית, אב לחמישה, שלושה מנישואיו הקודמים, ומתגורר ברמת גן.

 

 

 

מאמרים שאולי יעניינו אותך

1 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

י
26/03/2020 23:52
עו"ד חרדי?! הרי הוא לא חרדי אז מדוע אתם קוראים לזה היסטוריה.
[fbcomments]