הג'וב הטוב בעולם? 4 שעות ביום – תמורת 10,000 דולר בחודש
תעשיית מטיילי הכלבים בארה"ב מגלגלת כמעט מיליארד דולר בשנה וצומחת בקצב שנתי של 3%; "זאת משרה חלקית עם הכנסה של משרה מלאה. נראה לי שכל אחד היה רוצה משרה כזאת"
עבודות לחרדים | 08 פבר 2016 00:45

 

בניו יורק, השילוב בין מיליוני כלבים לבעליהם העסוקים במיוחד הצמיח תעשייה שלמה של מטיילי כלבים (Dog Walkers), ויש כאלה שהצליחו להפוך את העיסוק לפרנסה משתלמת במיוחד.

 

אחד מהם הוא ריאן סטיוארט בן ה-45, שמתגורר בלונג איילנד סיטי וגובה 15 דולר על טיול של שעה עם כלב. הוא מטייל כיום עם 40-50 כלבים בשבוע, לרוב בשעות הבוקר והצהריים, עובד כ-4 שעות בממוצע ביום (או 25 בשבוע) ומכניס משכורת חודשית של כמעט עשרת אלפים דולר, או 110 אלף דולר בשנה. "זאת משרה חלקית עם הכנסה של משרה מלאה. נראה לי שכל אחד היה רוצה משרה כזאת", אמר סטיוארט לאתר הפיננסים מרקטווץ'.

ריאן מספר שהוא מכיר מטייל כלבים שעובד במשרה מלאה ומכניס 2000 דולר בשבוע, ומטייל אחר שמעסיק עובדים ורושם רווח נקי של 150 אלף דולר בשנה אחרי תשלום משכורות.

תעשיית מטיילי הכלבים בארה"ב מוערכת בשווי של 907 מיליון דולר, מעסיקה כ-23 אלף איש וצומחת בקצב של 3% בשנה, לפי IBISWORLD. "רוב האנשים בתעשייה הם אינדיבידואלים שיוצרים את העסק לבדים, כולל משימות ארגוניות ואדמניסטרטיביות, וטיול הכלבים בעצמם", לפי החברה.

אולם למרות הפופולאריות העולה של הענף, הוא עדיין נחשב שוק נישה. "תיירים זרים מצלמים אותנו", אמר סטיוארט, שהפך למטייל כלבים מקצועי לפני כ-15 שנה. בתקופה הזאת, לדבריו, בעלי הכלבים השתנו. "לפני 10 שנים, בעלים היו פשוט אומרים 'הנה המפתחות לדירה שלי. אני סומך עליך". אבל כיום, חלק מהם מבקשים ממנו לשלוח לו תמונות של הכלב מדי יום, וגם דו"ח קקי. אחדים לא מסתפקים בזה – הם דורשים ממנו למלא לוח מיוחד שבו תיעוד יומי של תיאור הצואה של כלבם האהוב.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]