שיא של עשור: כ- 42 אלף עסקים נסגרו בשנה החולפת בישראל
מבדיקה מיוחדת שביצעה חברת המידע העסקי CofaceBdi עולה כי במקביל נפתחו בשנת 2015 46.6 אלף עסקים, בדומה לממוצע ב-6 השנים האחרונות
עבודות לחרדים | 28 ינו 2016 19:21

בשנת 2015 נסגרו בישראל 42.1 אלף עסקים, הכמות הגדולה ביותר של עסקים שנסגרו בישראל בשנה אחת בעשור הנוכחי. כך עולה מבדיקה מיוחדת שביצעה חברת המידע העסקי CofaceBdi.

 

כלכלני CofaceBdi מציינים כי במקביל לסגירת העסקים נפתחו בשנה זו 46.6 אלף עסקים בישראל, כמות יחסית ממוצעת ל-6 השנים האחרונות. ענפי הפעילות בהם נסגרו עסקים רבים הם: בתי קפה ומסעדות וקבלני בנייה.

 

על פי בדיקת החברה, כמות החברות הגדולה ביותר שנפתחו בשנה אחת בישראל היתה ב-2010, אז נפתחו בארץ 50.4 אלף עסקים, ומצד שני נסגרו באותה השנה רק 37.9 אלף עסקים. מאז ועד 2014 המצב הלך והחמיר מבחינת יחס פתיחת העסקים לסגירתם, כך שבערך כל שנה נסגרו יותר עסקים וגם נפתחו פחות עסקים, אולם ב-2015 ניכר שיפור גדול יותר באופן יחסי בכמות העסקים שנפתחו.

 

מבחינת ההתפלגות הגיאוגרפית של העסקים שנסגרו מציינים ב-CofaceBdi כי הכמות הגדולה ביותר היא במרכז ובשרון (39%), בצפון הארץ נסגרו 31% מהעסקים, בדרום נסגרו 20% מהעסקים שנסגרו באותה השנה ואילו בירושלים (723.21%−)  כמות העסקים שנסגרו היוותה 10% מהעסקים שנסגרו בישראל בשנה החולפת.

 

לדברי תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת בחברת CofaceBdi, "אנחנו מגלים כי לאורך השנים היכולת של עסקים להתקיים בישראל הולכת ונהיית קשה יותר. הבירוקרטיה הרבה, המיסים הגבוהים והתחרותיות הגבוהה בקרב עסקים רבים גורמת להם שלא לצלוח שנה נוספת של פעילות. עם זאת הנתון המעודד יותר הוא שהמשק ממשיך לגדול, ויותר עסקים הולכים ונפתחים

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]