עוסקים בייצוא? 4 צעדים ראשונים לעסק מתחיל
בעל עסק קטן? פעילות יצוא יכולה להוות קפיצת מדרגה משמעותית לעסק מתפתח; אם ץעשה זאת נכון, ייפתח בפניך עולם חדש ומבטיח
עבודות לחרדים | 28 ינו 2016 19:58

 

עבור עסקים קטנים, סחר בינלאומי יכול להיות כלי חשוב להרחיב פעילות, לפתח שווקים חדשים, להוזיל עלויות ייצור וכו'. לכן, למרות המורכבות והצורך להתמודד עם שיטות תשלום שונות, עם חשיפות לשינויי מטבע ועם שינויים גיאו-פוליטיים וסיכונים אחרים, כניסה לעולם היצוא היא מהלך חשוב לעסקים קטנים. הכנת התשתית הראשונית לפעילות של יצוא בעסק קטן אינה שונה מעסק גדול שמבקש להיכנס לתחום הזה.
הכינו תכנית עסקית.

 

ההמלצה הראשונה לכל בעל עסק היא להכין תוכנית עסקית. התוכנית חייבת לכלול תחשיבים מדויקים של עלויות ייצור וכדאיות כלכלית של היצוא. יש לנתח באופן מעמיק את כל הגורמים שמשפיעים על הפעילות, כולל השוק הרלוונטי, קהלי היעד, המתחרים, המחירים וכד. בנוסף, לבדוק כמובן מרכיבים כמו מכסים, עלויות הובלה (ימית או אווירית), ביטוח, תקנים (ללמוד את תהליכי הבדיקה של התקנים בשוקי היעד ואת העלויות שלהם) וכו'.

 

צאו לשטח

 

לפני שאתם מתחילים בפעילות יצוא, מומלץ גם לצאת לשטח, כולל השתתפות בתערוכות בחו"ל. בתערוכות תוכלו לקבל תמונה עדכנית מה קורה בשוק שבו אתם פועלים ואולי אף לפגוש לקוחות פוטנציאליים. אין לדלג גם על סריקת כל מקורות המידע האפשריים. תתפלאו כמה מידע גלוי ניתן לאתר כיום – פעולה שעשויה לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש בהמשך.

 

חשוב לדעת כבר בשלב מוקדם, מהי המשמעות של העסקה המסחרית ותנאיה, מהן שיטות התשלום האפשריות ומהי שיטת התשלום העדיפה מבחינתכם מבין השיטות האלה. בנוסף, חשוב גם לבדוק אילו כללים ואמנות בינלאומיות חלות על העסקה ומהן העלויות הכרוכות בכך.

 

הגנו על שער המטבע

 

בחירת שיטת התשלום מושפעת ממספר גורמים: 'חוזק' יחסי של אחד הצדדים, אופי היחסים בין הקונה לספק, סוג הסחורה, המצב הפוליטי, סכום העסקה ונהלים וחוקים במדינת הקונה והספק. מטבע הדברים עסקאות סחר חוץ חשופות לסיכונים שונים, כמו שינויים חדים בשעריי מטבעות. בתחום המטבעות ראינו בשנים האחרונות מספר דוגמאות לשינויים חדים שגרמו לזעזועים בעולם העסקים, כמו נפילה של הרובל הרוסי, כתוצאה מהמשבר שפקד את רוסיה. אבל תנודות כאלה יכולות להתרחש גם בשווקים שנחשבים לכאורה ליותר סולידיים, כמו שוויץ, שבה נרשם בתחילת 2015 זינוק דרמטי בשער הפרנק השוויצרי, ואחריו ירידה חדה. לכן, מומלץ מאוד לבצע את ההגנות המתאימות.

 

היזהרו מהונאות

 

כאמור, גם סיכונים של תרמיות ועוקצים הם חלק מהסיפור. בין הנפגעים העיקריים בשנים האחרונות ניתן למצוא לקוחות שמייבאים ממזרח אסיה. לדוגמה, אחד מתרגילי העוקץ שחוזרים על עצמם מדי פעם, הוא משלוח הודעת דואר אלקטרוני ליבואן ישראלי מגורם שמתחזה לספק שלו, הכוללת בקשה לעדכון או שינוי פרטי החשבון לתשלום עבור הסחורה.

 

השוק הישראלי הוא כידוע מוגבל. זה בוודאי נכון לעסקים גדולים, אבל גם עסקים קטנים יגלו כי פעילות יצוא יכולה להוות קפיצת מדרגה משמעותית לעסק. אם תעשו זאת נכון, ייפתח בפניכם עולם חדש שלא הכרתם.

 

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]