החלטתם להבריז מהעבודה? אלה התירוצים הטובים ביותר
סקר בבריטניה מצא שרק אחד מכל חמישה בוסים חושבים שמיגרנה היא סיבה מספקת להיעדר מהעבודה, 37% מהם לא מחשיבים כאבי גב כמספקים. מהו התירוץ האולטימטיבי?
עבודות לחרדים | 24 ינו 2016 21:51

סקר חדש בבריטניה מצא שרק אחד מכל חמישה בוסים מאמינים שמיגרנה היא סיבה רצינית מספיק להצדיק יום מחלה. הסקר, שערכה חברת הביטוח AXA PPP בקרב אלף בעלי עסקים, מנכ"לים ומנהלים, בדק את הגישה שלהם כלפי ימי מחלה. מתברר כי העובדים צריכים להתחיל לפתח יצירתיות, שכן 37% מהנשאלים לא מחשיבים כאבי גב, ניתוחים להחלפת ירך או קטרקט כתירוצים מספיקים כדי להצדיק לקיחת חופש מהעבודה.

 

 

מנגד, התירוץ הטוב ביותר הוא שפעת. 41% מהבוסים מסכימים להעניק יום מחלה לעובדים החולים בשפעת.

 

 

"המעסיקים חייבים לצאת נגד הגישה צרת האופקים הזו, הן לטובתם והן לטובת העובדים", הגיב גלן פרקינסון מחטיבת הבריאות ב-AXA PPP. "במקרים רבים הרבה יותר יעיל מבחינת העובד לקחת יום חופש כדי להתאושש ממחלה מאשר לבוא לעבודה. מלבד הירידה בתפוקה כתוצאה מצינון או שפעת ישנו גם הסיכון שידביקו עובדים אחרים". לדבריו, הפגנת סימפתיה וגמישות כשעובד אינו מרגיש טוב היא מהותית לשמירה על כוח עבודה בריא ומחוייב שטווח הארוך יוצר עסק בריא יותר".

 

 

 

סקר מקביל בחברת הביטוח הבריטית בקרב 1,000 עובדים שאינם מנהלים מצא ש-7% מהם מעדיפים להמציא שקר אם עליהם להפסיד יום עבודה בשל כאב פיסי כמו כאב גב או פציעה בתאונה. עם זאת, הסבירות שישקרו מזנקת אם הסיבה להיעדרות קשורה לנושאים נפשיים יותר כמו לחץ, חרדה או דיכאון. 40% מהעובדים טענו כי במקרה כזה יעדיפו לא לומר את האמת. כמו כן, 22% מהעובדים יעדיפו לשקר גם במקרים של צינון ו-12% ישקרו אם הם סובלים ממיגרנה. הסיבות העיקריות לבחירה בשקרים היא רצון לשמור את הבעיות הבריאותיות פרטיות וחשש שישפטו אותם. חשש שמתברר כמוצדק לפי תוצאות הסקר הראשון.

 

 

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]