ראיון עבודה? 8 דברים שהמראיינים רוצים לשמוע
מתכוננים לראיון עבודה בהיי-טק? "לא צריך להגיד לי מה לעשות יותר מפעם אחת", "אני מביא לתוצאות מהר וביעילות", ו"אני פתוח ללמוד ופתוח להשתפר" - אלו חלק מהמשפטים שכדאי להם להגיד כדי לעבור אותו בהצלחה. מדריך
עבודות לחרדים | 28 דצמ 2015 16:07

אם מחפשי עבודה היו יודעים אילו שאלות הם יישאלו לפני ראיון עבודה – זה היה יכול להיות נפלא. גם אם אתם מחזיקים בתואר בהנדסה – כדי להגדיל את סיכוייכם לעבור את הראיון בהצלחה יש דברים מסוימים שהמעסיק הפוטנצאלי ירצה לשמוע. מה למשל?

 

  1. "לא צריך להגיד לי מה לעשות יותר מפעם אחת" – בהיי-טק, המעסיקים לא רוצים להיות עסוקים במיקרו ואין להם פנאי להיות פריקים של שליטה. המנהל רוצה לדעת שהוא יכול לתת לכם הוראות שיבוצעו גם בלי לשבת לכם על הראש.

 

  1. "אני יודע להביא לתוצאות מהר וביעילות" – המעסיק רוצה לדעת שאתם מתאימים למשרה ויכולים לעשות אותה הכי טוב שאפשר. לכן כדאי להשתמש במילה "תוצאות" בכל ראיון עבודה.

 

  1. "אני פתוח ללמוד ופתוח להשתפר" – המעסיק רוצה לדעת שאם משהו לא נעשה כמו שצריך תדע לקבל את הביקורת, להפנים ולצמוח מתוך זה.

 

  1. "אני עובד נאמן" – חשוב לשים לב איך אתם מציגים מנהלים והארגונים הקדומים בהם עבדתם. גם אם פוטרתם – אל "תלכלכו". הציגו דברים בצורה שמראה שאתם נאמנים, גם אם עזבתם ברגשות לא טובים. זה ילמד את המנהל הפוטנציאלי יותר מכל דבר על האופי שלכם ועל הדרך בה אתם מתנהלים.

 

  1. "אני יודע להתגמש ולהסתגל"  – בעולם הדינמי של ההיי-טק, בו הקצב מאוד מהיר והכל נתון לשינוי והסתגלות, עובדים גמישים הם עובדים שיכולו להסתגל לשינויים ולהישאר רלוונטיים וחדשניים לאורך זמן.

 

  1. "יש לי יכולת טובה לפתרון בעיות"  – היכולת לפתור בעיות מראה על זריזות מחשבתית, יצירתיות ויכולות לוגיות. השתמשו בדוגמאות אמיתיות כדי להראות למעסיק הפוטנציאלי את היכולת שלכם להתמודד עם בעיות.

 

  1. "אני אדם נעים ושחקן צוות" – נעימות והיכולת לשתף פעולה הן תכונות חשובות ביותר לעבודה בהיי-טק הדורשת עבודת צוות. במקרים מסוימים התכונות האלה חשובות אפילו יותר מניסיון. נכונות לשתף פעולה, אינטראקציה בין אשית חיובית וכנות, הן תכונות חשובות למעסיק שרוצה שהעובדים שלו ישתלבו טוב בצוות, ושלא יצרו סכסוכים ויבחשו בפוליטיקה הארגונית.

 

  1. "אני רוצה את המשרה!" – למראיינים, במיוחד בעולם תובעני כמו בהיי-טק חשוב לשמוע מהמועמדים שהם מאד רוצים לבוא לעבוד בחברה שלנו, חשוב שהמראיין ירגיש את זה ויראה את התלהבות והברק בעיניים.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]