נולד לכם תינוק? מזל טוב! הכנסת אישרה: שעת פנאי (חופשת הנקה) גם לאבות
אבות יוכלו לצאת מהעבודה שעה לפני הזמן במשך ארבעה חודשים מתום חופשת הלידה "שעת הנקה" תכונה "שעת הורות" והמונח "חופשת לידה" יכונה בחוק "תקופת לידה והורות"
עבודות לחרדים | 29 נוב 2015 19:22
ועדת השרים לחקיקה העבירה את "חוק הורות שוויונית" של ח"כ רחל עזריה (כולנו) וח"כים אחרים. החוק מציע כמה שינויים בחקיקה במטרה לעודד אבות להתחלק במשימות ההורות, יחד עם האמהות.
לפי הצעת החוק, אבות יוכלו לקחת "שעת הנקה" ממקום העבודה ולסיים מוקדם את יום העבודה במשך ארבעה חודשים לאחר חזרת ההורה מחופשת הלידה. מטרת שעת ההנקה היא לאפשר חלוקה בין ההורים של האיסוף המוקדם של הילדים. בנוסף, הצעת החוק קוראת לשנות את שם שעת ההנקה לשעת הורות.
כמו כן, הצעת החוק קוראת לשנות את שמה של חופשת הלידה לתקופת לידה והורות כדי לעודד אבות להתחלק עם האם בחופשת הלידה, ולהוסיף סעיף בולט במכתב הראשון שמקבלות האמהות מהביטוח הלאומי המציין את האפשרות להתחלק בחופשת הלידה.
ח"כ רחל עזריה (כולנו), יוזמת חוק הורות שוויונית: "בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים בסיגנון המשפחה הישראלית שאינם באים לידי ביטוי בדיני העבודה. החוק הזה הוא מקבץ תיקונים שמטרתם לאפשר לזוג ההורים לחלק ביניהם את משימות גידול הילדים באופן שבו הם מחליטים כתא משפחתי. החוק מיטיב עם כל המשפחה: הילדים זוכים לגדול עם שני ההורים, האבות זוכים לזמן יקר עם הילדים, והאימהות זוכות לשותפות בגידול הילדים שמאפשרת להן להתחרות באופן שווה יותר בשוק העבודה."

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]