ובמקום הראשון ברשימת מקומות העבודה המועדפים על הסטודנטים: גוגל
גוגל, אינטל מיקרוסופט, ופייסבוק תופסות את העשיריה הראשונה ברשימת 50 החברות שהסטודנטים רוצים לעבוד בהם ■ באופן מפתיע, בנק ישראל נמצא גם הוא בעשיריה הראשונה ■ מלנוקס – רק במקום ה-49
עבודות לחרדים | 14 אוק 2015 15:52

 

מרבית הסטודנטים בישראל מעדיפים לעבוד בחברות היי-טק, בבנקים ובחברות התעשיה הגדולות, ללא קשר לפקולטה בהם הם לומדים לתואר כך עולה מסקר מיוחד שערכה חברת CofaceBdi לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית. גוגל היא החברה שהגיעה למקום הראשון אחרי שהחליפה את אינטל שתפסה אותו בשנה שעברה, אך עברה השנה למקום השני. במקום השלישי נותרה טבע, בדומה לדירוגה בשנה שעברה, ואילו במקום הרביעי מדורגת מיקרוסופט ישראל (מקום 8 בשנה שעברה).

 

הבנקים במגמת עלייה: בנק לאומי ובנק הפועלים דורגו השנה במקומות ה-5 וה-6, זאת לאחר שבשנה שעברה הם דורגו במקומות ה-7 וה-11 בהתאמה. במקום העשירי שם מעניין במיוחד: בנק ישראל, שדורג בשנה שעברה במקום ה-45 בלבד.

 

את המקום השמיני תופסת פייסבוק, ומיד אחריה, במקום התשיעי חברת החשמל שנבחרה מוקדם יותר השנה בדירוג של CofaceBdi כחברה שהכי טוב לעבוד בה בישראל. את הרשימה סוגר בית ההשקעות אלטשולר שחם, בכניסה ראשונה לרשימה הנערכת כבר כעשור, כשלפניה חברה גדולה ומבוססת שעכשיו בכותרות – מלנוקס.

 

גם סיסקו אינה משאת נפש ותוספת את המקום ה-48 בלבד. צה"ל נכנס בכניסה ישירה ומרשימה היישר אל המקום השלישי אבל רפאל, שתפסה בשנה שעברה את המקום הרביעי ברשימה הזו, הגיעה השנה רק למקום ה-13.

 

כולם רוצים היי-טק

 

שלא במפתיע, 88% מהסטודנטים שלומדים מדעים מדויקים ו-74% מהסטודנטים שלומדים הנדסה רוצים לעבוד בתחום ההיי-טק, אך גם 38% מהלומדים בפקולטה לכלכלה, מנהל עסקים וחשבונאות, רוצים לעבוד שם. מבין מהסטודנטים הלומדים בפקולטה למשפטים לא פחות מ-42% רוצים לעבוד בתחום הזה ואפילו 38% מאנשי הפקולטה לרפואה רוצים לעבוד בהיי-טק, אלא ששם זה כנראה יותר לתחום הביומד.

 

תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת בחברת CofaceBdi, אמרה כי "היום הסטודנטים לומדים בפקולטות השונות כדי לרכוש השכלה נרחבת ולאו דווקא רוצים לעבוד ספציפית בתחום הנלמד. זו הסיבה שרבים מהסטודנטים למשפטים בכלל לא פונים לעבודה במשרדי עורכי דין ורבים מהסטודנטים לחשבונאות לא מחפשים עבודה במשרדי רואי חשבון, אלא מחפשים עבודה בחברות הייטק, תעשיה וכיו"ב".

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]