8 השגיאות שמונעות מכם להיות עשירים
הסתמכות רק על מקור הכנסה אחד, השקעה בטרנדים חולפים וחיסכון רק לשם חיסכון - כדי להפוך לבעלי הון אתם חייבים להקדיש תשומת לב לכסף שלכם ולהימנע מטעויות נפוצות
עבודות לחרדים | 17 ספט 2015 16:22

 

יש הבדל בין להיות עשיר לבין להיות בעל הון. הרבה אנשים חולמים להיות עשירים, אך האמת היא שהשאיפה האמיתית שלהם צריכה להיות להפוך לבעלי הון. הכוונה בבעל הון היא שהוא מחזיק בהון ובשפע ברמות כל כך גבוהות עד שבשום תנאי הוא לא יעלם.
בעלי הון עושים זאת במשרה מלאה, הם מאמינים שהכסף עובד מסביב לשעון כדי לגדול. האמידים מכבדים ומקדישים תשומת לב לכסף שלהם, מתוך הבנה שהוא לא יכפיל עצמו בלי שיתייחסו אליו. זה נשמע אולי מטורף, אבל אדם שלא מקדיש תשומת לב לכסף שלו הוא אדם שאין לו כסף.

 
בעלי ההון גם יודעים כיצד להימנע מטעויות שהעשירים עושים. באתר ביזנס אינסיידר פרטו כמה שגיאות רווחות שעדיף להימנע מהן כדי להפוך לבעלי הון:

1. חיפוש אחר נוחות ולא חירות

 
הנוחות היא האויב מספר אחד של העושר, והאלמנט המסוכן ביותר בניהול המצב הפיננסי. המעמד הבינוני כולו בנוי על חיפוש אחר נוחות. לעומת זאת, בעלי ההון רודפים אחר חירות ושפע עד כדי כך שהכסף אינו תלוי עוד במאמצים שלהם.

2. גיוון

 
לעולם אי אפשר לצבור באמת הון מגיוון ההשקעות. וול סטריט הצליחה למכור לציבור את הרעיון הזה של גיוון, בעיקר מכיוון שהוא משרת את וול סטריט. אם אתם מעוניינים לצבור הון למדו ככל האפשר על תחום אחד והיכנסו בו בכל הכוח.

3. הסתמכות על משכורת אחת

 
לא משנה עד כמה המשכורת שלכם גבוהה, לעולם אל תסתמכו רק על מקור הכנסה אחד. לא פעם קורה, שתעשייה זו או אחרת נכנסת לקיפאון, ולפני שמבינים מה קורה נמחק שווי רב. על מנת ליצור הון עליכם לבצע השקעות שייצרו מקורות הכנסה מהימנים, המופרדים ממקור ההכנסה הראשי שלכם. חשוב גם להעניק תשומת לב רבה לכל מקור הכנסה בנפרד.

4. השוואה לאחרים

 
76% מהאמריקאים חיים ממשכורת למשכורת, כך שאם תשוו את מצבכם הפיננסי לאחרים, לעולם לא תיצרו הון רב. אנשים גם נוטים לפעמים להשוות את מצבם לזה של מדינה נחשלת בקצה העולם, וזאת רק כדי להצדיק לעצמם שמצבם לא כל כך גרוע. אבל מצבו הפיננסי של אדם אחר, בין אם טוב ובין אם רע, לא ישלם את החשבונות שלכם, לא יממן את הפנסיה שלכם ובוודאי שלא יעניק לכם שקט ושלווה.

 
5. השקעה בטרנדים

 
הימנעו מהשקעה בטכנולוגיות החדשניות והאחרונות, שיוחלפו בקרוב על ידי התפתחויות טכנולוגיות אחרות. וורן באפט, לדוגמה משקיע בחברות חשמל, רכבות, בנקים, ביטוח ומזון. אל תעלו על רכבת ההרים, אלא בחרו בנתיב הארוך והאיטי יותר שיבטיח שתגיעו בשלום.
6. אמונה עיוורת

 

אחת הטעויות הגדולות היא לסמוך על אנשים רק מכיוון שהם מוצאים חן בעינינו, ומבלי לבדוק אותם. עדיף להתעלם מהתחושות ותמיד לחפש ראיות מוצקות. אם אתם קרובים מדי לאנשים שלא נעים לכם לבש מהם הוכחות, אז כנראה עדיף שלא תעשו איתם עסקים.
7. חיסכון לשם חיסכון

 

אי אפשר לצבור הון אך ורק מחסכונות. הריבית של הבנק לא מספיקה כדי להעלות את ההון במהירות, וחשוב מכך, כסף שיושב בלי מעש תמיד נתקל במקרה חירום שחייב אותו. כדי להבטיח את ההתעשרות שלכם, העבירו כסף עודף לחשבונות השקעה עתידיים, שלא ניתן לגשת אליהם בקלות, כך שהכסף הזה יישאר זמין להשקעה כשתאזרו את האומץ ותכבשו את הידע הנחוץ.
8. הבזבזן המתחזה

 

בקצה השני של הסקאלה נמצא הבזבזן המומצא. הטיפוס הזה מנסה להרשים אחרים עם כל הכסף שהוא מוציא: מכוניות ספורט, בגדי מעצבים, נעליים, כרטיסי אח"ם. האמת היא שבעלי ההון לא מנסים להרשים איש, אלא הם מחפשים חירות. בעלי ההון מתחילים לבזבז את הכסף שלהם על פינוקים רק לאחר שהגיעו לשפע ולעושר הדרוש. זה אולי נראה כאילו הם משוויצים בעושר שלהם, אך האמת היא שעבור בעלי ההון האמיתיים מדובר בטיפה בים מכל הכסף שכבר צברו.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]