איפה משתכרים 100 אלף דולר בשנה אחרי קורס של שלושה חודשים?
יותר ויותר צעירים בארה"ב עושים הסבה לתכנות כדי להשתלב בתעשיית ההיי-טק ולהשתכר יותר
עבודות לחרדים | 29 יול 2015 15:05

 

אחרי שפול מינטון סיים את לימודי המתמטיקה שלו באוניברסיטה, הוא עבד כמלצר, אבל תמיד חש שהוא מסוגל ליותר. לכן מינטון בן ה-26 נרשם לקורס בן שלושה חודשים בתכנות מחשבים וניתוח מידע. כמלצר, הוא השתכר 20 אלף דולר בשנה. השכר ההתחלתי שלו בשנה שעברה כמדען נתונים בסטארט-אפ בתחום האינטרנט היה גבוה מ-100 אלף דולר. "שש ספרות, מהתחלה", הוא אומר. "זה מדהים מבחינתי".

 

יותר ויותר סיפורים כמו של מינטון נשמעים בארה"ב מצד אנשים מקשת רחבה של תחומים – מרואי חשבון ועד שחקני פוקר מקצועיים – שמשאירים מאחור את העבר למען עתיד בתעשיית ההייטק. ענקיות אינטרנט כמו גוגל ופייסבוק נלחמו מאז ומתמיד על מהנדסי התוכנה הטובים ביותר, והמלחמה הזו נמשכת. אבל כעת גם חברות בתעשיות אחרות זקוקות לעובדים בתחום הדיגיטלי – מה שמספק הזדמנויות גם למתכנתים חדשים כמו מינטון.

 

"אלה אנשים מוכשרים ושאפתנים שמחפשים קרש קפיצה בתעשיית ההייטק", אומר ג'ים דיטרס, מנכ"ל גלוונייז, בית הספר לתכנות שבו למד מינטון.

 

עדיין לא ברור אם קרש הקפיצה הזו יכול באמת להוביל לקריירה משמעותית עם שכר גבוה ועבודה מאתגרת. אולם משרות פיתוח והנדסת תוכנה החזיקו מעמד טוב יותר בעתות משבר מאשר משרות במגזרי הפיננסים, שיווק, מכירות ואדמיניסטרציה.

 

החברות זקוקות נואשות למתכנתים כאלה. באתר התעסוקה גלאסדור רשומות יותר מ-7,300 משרות של מתכנתים – הרבה יותר ממשרות של אחיות, שהמחסור בהן הוא כרוני. שכר הבסיס הממוצע של מהנדסי תוכנה בארה"ב הוא 100 אלף דולר, ושל מדעני נתונים 112 אלף דולר.

 

במארס הודיע הבית הלבן על יוזמת TechHire להכשרת עובדים למגזר הייטק באמצעות בתי ספר לתכנות כמו גלוונייז, האק ריאקטור ואחרים. השנה יסיימו את בתי הספר האלה 16 אלף סטודנטים, יותר מפי שניים מ-6,740 בוגרים בשנה שעברה, לפי נתוני קורס ריפורט.

 

הסטודנטים שמגיעים הם ממגוון רחב של גילאים, אבל רובם בשנות ה-20 וה-30 לחייהם. הסטודנט הטיפוסי הוא "בן 29 שרוצה לעשות הסבה מקצועית", לדברי ליז אגלטון, מייסדת משותפת של קורס ריפורט, שעוקבת אחר הקורסים האלה. בתי הספר לתכנות גם מספקים קרש קפיצה טוב לנשים. רק 18% מבוגרי לימודי מדעי המחשב באוניברסיטאות בארה"ב ב-2013 היו נשים. לעומת זאת, 35% מהסטודנטים בבתי הספר המתמחים בתכנות הם נשים.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]