שערורייה: למעלה מ 100 בנות לא התקבלו לסמינרים, הסיבה: ההורים שלכם עובדים
אתר כיכר השבת חושף: שערורייה חדשה בעיר אלעד: יותר מ-50 אחוז מתלמידות כיתה ח', ספרדיות ואשכנזיות, לא התקבלו לסמינרים 'זלזניק' ו'לדעת חכמה' בעיר • הסיבה: ההורים שלהם עובדים • כל הפרטים
עבודות לחרדים | 28 יול 2015 15:52

 

שערורייה באלעד: מי ששתק בזמן שהבנות הספרדיות מופלות לרעה בקבלה ללימודים בסמינרים מקבל בימים אלו אפליה קשה יותר, אפליית הבנות שכל חטאן הוא שהוריהם הם חרדים שעובדים בכדי לפרנס את ביתם.

 

העיר אלעד, בה קיימים שני סמינרים – 'זלזניק' ו'לדעת חכמה', סוערת בימים אלו לאור העובדה שכחודש לפני תחילת שנת הלימודים הבאה, למעלה ממאה בנות, שהן כ-50% מהבנות שנבחנו, לא התקבלו לסמינר אליו נרשמו.

 

הבנות, שחלקן ספרדיות וחלקן אשכנזיות, נמצאות בבית כאשר אין להם מקום לימודים לשנה הבאה וזאת בשל החלטה חדשה ושערורייתית שלא לקבל בנות להורים העובדים לפרנסתם, כאשר יודגש כי מדובר בבנות למשפחות חרדיות לכל דבר ולא במשפחות בעייתיות.

 

הסיפור השערורייתי החל כאשר מנהלת סמינר 'זלזניק' החמירה את התנאים שלה לקבלת בנות. לאחר שבשנה שעברה הפלתה בנות ספרדיות ומשרד החינוך נאלץ להתערב, השנה המנהלת החליטה להקשיח את עמדותיה ולא לקבל גם בנות אשכנזיות שהוריהם עובדים. בתגובה לכך, גם בהנהלת סמינר 'לדעת חכמה' החליטו שלא לקבל בנות שהוריהם עובדים וזאת בכדי שלא להפוך לסמינר סוג ב' שאליו מגיעות הבנות שכביכול פחות טובות.

 

ההחלטות הללו של שני הסמינרים הביאו לתוצאה העגומה כשלמעלה ממאה בנות, ספרדיות ואשכנזיות, נמצאות בימים אלו בבית ללא מוסד לימודי בשנה הבאה.

האבסורד בסיפור המדובר הוא לאחר שכל הבנות שקיבלו תשובה שלילית הן בנות בוגרות בתי הספר 'בית יעקב' בעיר ואין משהו שמפריד בניהן לבין הבנות שקיבלו תשובה חיובית מלבד העבודה שההורים שלהם עובדים.

"הבנות הן מאותו החינוך, אותה ההשקפה, אבל כל חטאן הגדול הוא שהם עברו מסטטוס של כיתה ח' לכיתה ט' והיה מי שהחליט שהמעבר בין שתי האותיות הללו צריך לכרוך בתוכו סבל ורוע", מסביר גורם בעיר אלעד.

ל"כיכר השבת" נודע כי ההורים הכואבים, שבנותיהם יושבות בבית בוכיות, החליטו לא לומר נואש ומתכוננים בימים אלו להגיש עתירה לבית המשפט העליון כאשר הם כבר פנו לעו"ד רמי פרגן ושכרו את שירותיו לשם כך.

לדברי עו"ד פרגן – עשרות הורים פנו אליו עם הסיפור הכואב. עורך הדין מתכוון לפנות בימים אלו למשרד החינוך ועיריית אלעד ולדרוש שיטפלו בבנות, במידה וזה לא יקרה הוא יגיש נגדם עתירה לבית המשפט.

המטרה של ההורים בהגשת העתירה היא לבצע את המתווה של הרצף החינוכי באופן כזב בו שני התיכונים יהוו המשך לשני בתי הספר של בית יעקב ובכך יגיעו לתוצאה שאף בת לא תישאר בבית.

 

ההורים בעיר אלעד מביעים תקווה כי מאיר שמעוני, מנהל המחוז במשרד החינוך, ייכנס לסיפור ויפעיל את כוחו בכדי לכפות על שני הסמינרים את המתווה של תיכונים ממשיכים ורצף חינוכי של בתי הספר היסודיים כשהם מקווים כי ראש העיר ישראל פרוש יגבה את המהלך של שמעוני.

 

ההורים אף מביעים תקווה כי מנהל התקציבים במשרד החינוך יסגור במידת הצורך את ברז התקציב לסמינר 'זלזניק' בכדי שמנהליו יורידו את הדרישה השערורייתית שבנות שמתקבלות הן רק בנות שההורים שלהם לא עובדים.

 

"לא יתכן שמוסדות חינוך בשיתוף משרד החינוך והעירייה יתעללו בבנות וישאירו אותן כחודש לפני פתיחת שנת הלימודים ללא מסגרת חינוכית הולמת, וכל זה על רקע עדתי או חוסר שוויון", אומר עו"ד רמי פרגן.

 

מעיריית אלעד נמסר בתגובה: "בעיר קיימים תיכונים עבור כל מוסדות החינוך היסודיים. כפי שהנחה ראש העיר בשנה שעברה, כך יתבצע גם השנה, וכל תלמידה ותלמידה תשובץ במוסד החינוכי המתאים".

 

מה דעתכם ואיך אפשר לפתור את הבעיה?

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]