מחדל: 25% מהצעירים לא עובדים
לפי הדו"ח של ה-OECD, כ-25% מהצעירים בגילאי 15-29 בישראל אינם מועסקים או מחפשים עבודה באופן פעיל, לעומת ממוצע של 20% בקרב מדינות הארגון
עבודות לחרדים | 27 מאי 2015 12:31

 

ארגון המדינות לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) פרסם היום (ד') את הדו"ח "מבט למיומנות" שעוסק בהכשרה המקצועית והתאמה של צעירים לשוק העבודה. הארגון קרה לממשלות לפעול כדי להיאבק בתופעת ה-NEET, צעירים בגיל 15-29 שאינם נמצאים במסגרת לימודית או תעסוקתית. מספרם של אלו במדינות הארגון מגיע ל-35 מיליון.

 

שיעור הצעירים שאינם עובדים ואינם מועסקים בישראל דומה לממוצע הכללי של מדינות OECD והוא עומד על כ-15%. בניגוד למדינות אחרות ב-OECD, הצעירים שאינם עובדים ואינם מועסקים בישראל הם משכילים יחסית, ורובם מחזיקים בהשכלה תיכונית ואף מעבר לכך. מדינות אחרות ששיעור הצעירים שאינם עובדים ואינם מועסקים משכילים יחסית הן צ'כיה, סלובניה, פולין, קוריאה וארה"ב.

 

לעומת זאת, ישראל היא בין המדינות ששיעור הצעירים שאינם עובדים ואינם מועסקים ואף אינם מחפשים עבודה באופן פעיל הוא מהגבוהים בארגון ועומד על כ-25% בעוד ממוצע ה-OECD הוא כ-20%.

 

הדו"ח ציטט את תוצאות מבחני פיזה מ-2012 שגילו כי מיומנות הקריאה של צעירים בישראל היא גרועה בהשוואה למדינות אחרות בארגון, כשרק בני הנוער בצ'כיה, מקסיקו וצ'ילה השיגו תוצאות גרועות יותר. נתון אחר שמצוין בדו"ח ומתייחס לתוצאות מבחני פיזה מאותה השנה הוא השונות הגדולה בתוצאות מבחני המתמטיקה של התלמידים הישראלים, שמושפעת מהמצב הסוציו אקונומי של התלמידים.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]