בחן את עצמך: האם אתה יכול להיות עורך דין?
2,700 בוגרי לימודי משפטים השתתפו היום במבחן ההסמכה של לשכת עורכי הדין ■ לראשונה הוכנסו לשאלון גם שאלות פתוחות ■ חושבים שגם אתם יכולים לחבר חוזה שכירות לדירה?
עבודות לחרדים | 29 אפר 2015 15:28

 

2,700 בוגרים טריים של לימודי משפטים בישראל סיימו בצהריים (ד') את בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין שהתקיימו בבנייני האומה בירושלים. שאלון המבחן כולל 100 שאלות רבות ברירה, ושלוש שאלות פתוחות – שהוכנסו למבחן לראשונה.

 

הבחינה, שהחלה בשעה 11:00 בבוקר, נמשכה עד השעה 15:00. למענה על שאלה פתוחה אחת – הוקצה חצי שעה. על פי החלטת הוועדה, נבחנים שיעברו בהצלחה את שלב 100 השאלות, תיבדק תשובתם על השאלה הפתוחה על ידי הבוחנים כחלק מהמבחן בעל פה – המתקיים בכל שנה. ההערכה שתינתן על התשובות, תהווה פרמטר נוסף בידי הבוחנים במבחן הכולל בעל פה.
"השאלה הפתוחה היא מדד חשוב נוסף שיעלה את רמת הבחינה וישוקלל ביחד עם שאר חלקי הבחינה לקביעת הצלחתו של הנבחן בבחינה בעל פה, בהתאם לסעיף 20(א) לתקנות לשכת עורכי הדין", אמר יו"ר הוועדה הבוחנת, נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה יוסף אלרון.

 

"העובדה כי המסגרות השונות ללימודי משפטים והמסגרות להכנה ללימודים לקראת הבחינה, מכינות את הסטודנטים והמתמחים בכתיבת ובניסוח מסמכים משפטיים, יש בה כבר כדי ללמד על חשיבות הכללת השאלה הפתוחה בבחינות ההסמכה, והעלאת רמתם המקצועית של מקבלי רישיון עריכת הדין".

 

השאלון: 

 

השאלות הפתוחות שהוכנסו לראשונה למבחן

השאלות הפתוחות שהוכנסו לראשונה למבחן

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]