זינוק בביקוש לעובדי הייטק
סיכום הרבעון הראשון על ידי חברת ההשמה להיי טק see.V מעלים כי השנה נפתחה בזינוק בביקוש לאנשי פיתוח. בראש טבלאות השכר ניצבים מפתחי אלגוריתמים, עם שכר שמגיע ל-34 אלף שקל בחודש
עבודות לחרדים | 28 אפר 2015 12:05

 

שנת 2015 נפתחה עם זינוק בביקוש לאנשי פיתוח – זאת בהמשך לנתונים מעודדים מסוף הרבעון הקודם. כך עולה מסיכום הרבעון הראשון, שערכה חברת ההשמה see.V, המתמחה בגיוס עובדים לחברות הייטק וסטארט-אפים.

 

 

הנתונים מתבססים על למעלה מ-1,000 משרות שנפתחו בחברה ברבעון והשמות בפועל, לצד שיחות עם מנהלי גיוס ומחפשי עבודה. הדרישה הגבוהה ביותר היא למפתחי Java – עם 20.2% מתכנתים שגויסו על ידי החברה ברבעון הראשון – כלומר אחד מכל חמישה מתכנתים. מתוך כלל משרות הפיתוח, שיעור המשרות ב-++C ירד בכמעט חצי: מ-7.7% ברבעון הראשון של 2014 ל-4.7% ברבעון הראשון של 2015.

 

חלבי מציין, כי קיימת מגמה של מעבר חברות לסביבות קוד פתוח (Open Source). "נראה שהטכנולוגיות החדשות מובילות לכך ששפות פיתוח מסורתיות, ובפרט ++C, נחלשות מאוד אך לא נכחדות", הוא אומר. "זה קורה לאור עלייה ניכרת בכמות האפליקציות המבוססות על Big Data – כמויות עצומות של מידע, שם נדרשים אלגוריתמים מורכבים עם זמני ביצוע Real-Time שייכתבו ב-++C".

 

תחום נוסף שמתחזק על פי נתוני החברה הוא QA (הבטחת איכות) – כאשר 11% מכלל המשרות של ינואר-מרס השתייכו לקטגוריה זו. לעומת הרבעון הקודם, נרשמה עלייה של 25% בביקוש לאנשי QA. חלבי מסביר את העלייה בביקוש, במעבר לפיתוח אפליקציות ומערכות מורכבות, הדורשות מערכי בדיקות מתקדמים וכוח אדם נרחב ומיומן בבדיקות.

 

Untitled-1

"תנופת גיוס"

 

עוד בולטים ברשימה – מתכנתי Front End (צד לקוח וממשק משתמש), עם כ-10.5% מכלל המשרות. לצד מגמות אלו – מפתחי ה-Mobile מוסיפים להיות בין המבוקשים בשוק, עם עלייה של 65% בביקוש למפתחי מובייל בסביבת Android ביחס לרבעון הקודם ל-5%. בכך עלה הביקוש למפתחי Android לראשונה על זה של מפתחי ה-iOS (סביבת אפל/אייפון).

 

תחום נוסף במגמת עלייה עסקית הוא DevOps – שאחראים על הקשר והשילוב בין פיתוח לאופרציה. מספר המשרות בתחום זה עלה ב-26% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, כאשר בחברה מסבירים זאת במעבר מתחום ה-System (תשתיות) המסורתי לסביבה טכנולוגית מורכבת יותר. "סביבה כזו תופסת מקום משמעותי בארגון", מפרט חלבי. "היא דורשת אנשי מקצוע המעורבים לא רק בפיתוח התשתיות, אלא גם בתהליך הפיתוח עצמו".

בחברה מסבירים את הגידול בביקוש לאנשי פיתוח, בהשקעות שאפיינו את שוק ההיי-טק הישראלי אתשקד. "במהלך 2014 הושקעו למעלה משלושה מיליארד דולר בכמעט 700 חברות ישראליות", מסביר דניאל חלבי, מנכ"ל החברה. "כתוצאה, קהילת הסטארט-אפים ממשיכה בתנופת גיוס".

 

חלבי מציין כי מקור הצמיחה העיקרי הוא בהון שגויס ברבעון האחרון של השנה שעברה ושתרם לפתיחה המרשימה בהיקף המשרות הפעילות ברבעון הראשון של 2015. לפי נתוני IVC, בין אוקטובר לדצמבר אשתקד גייסו 184 חברות היי-טק 1.11 מיליארד דולר – הסכום הגבוה ביותר שגוייס ברבעון מאז 1999 וזינוק של 58% מהרבעון הקודם.

 

מתחילים להתפשר על ניסיון

נתוני שכר בתעשייה

נתוני שכר בתעשייה

בחינת טבלאות השכר מלמדת כי בראש ניצבים מפתחי אלגוריתמים עם ניסיון של עד שנתיים, עם שכר של 16-20 אלף שקל לחודש, כאשר שכרו של ראש צוות עשוי להגיע ל-32 אלף שקל לחודש ואף יותר.

 

עוד מובילים בטבלאות השכר: מפתחי DevOps בעל ניסיון של עד חמש שנים – עם שכר שנע 21 ל-27 אלף שקל לחודש, כששכר ראש צוות בעל ניסיון של שש שנים ומעלה עומד על כ-32 אלף שקל. בנוסף, מפתחי Java ירוויחו שכר של 14-18 אלף שקל ואילו אנשי אבטחת מידע – 13-18 אלף שקל.

בנוסף, בחברה מאבחנים מגמה חדשה, המהווה בשורות טובות לעובדים חדשים בתחום המתקשים למצוא עבודה בשוק: התפשרות על ניסיון. בתוך כך, היצע המשרות למפתחים עם שנתיים עד חמש שנות ניסיון זינק ב-160% בהשוואה לרבעון שקדם לו, כך שכיום הן מהוות כ-54% מכלל המשרות המוצעות. במקביל, מספר המשרות למפתחים בעלי ניסיון של חמש שנים ומעלה רשם ירידה חדה של 49%.

 

6012993493396490399no

"בעוד ש-2014 התאפיינה בדרישה למפתחים עתירי ניסיון – חמש שנים ומעלה, ברבעון הראשון של 2015 מסתמנת מגמת התפשרות מסוימת מצד החברות והן מסתפקות בגיוס של מפתחים עם ניסיון של שנתיים ומעלה", מסבירים בחברה.

 

בחינת הפריסה הגאוגרפית של המשרות אינה נושאת בשורות – שכן רובן ממוקמת כצפוי בגוש דן ובשרון. "קטר ההייטק ממשיך להתרכז בגוש דן עם 66% מהמשרות, ובפרט בתל אביב המציעה 43% מכלל משרות ההייטק בישראל", מציינים בחברה.

 

ומה צפוי בעתיד? תחומי המחשוב הלביש (Wearable Computing) והאינטרנט של הדברים (IOT – Internet Of Things) ימשיכו לתפוס תאוצה וזה צפוי להוביל להיצע גובר של משרות וביקוש למפתחים מנוסים בתחומים אלו", מעריכים בחברה. "מגמה נוספת שתמשיך לצבור תאוצה היא פיתוח מוצרים חוצי פלטפורמות ומסכים".

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]