עובדים מן המניין 2: תכירו את יצחק בלוך
הכר את העובד החרדי: פרויקט עובדים מן המניין יוצא לדרך. בכל כמה ימים נפרסם סיפור של עובד חרדי בחברה אחרת, והפעם; יצחק בלוך, עובד בבית השקעות מיטב.
עבודות לחרדים | 14 אפר 2015 19:40

 

תכירו את יצחק בלוך.

יצחק בלוך (29)
נשוי + 4, תושב אלעד
עובד במערך קשרי הלקוחות של בית ההשקעות מיטב

 

"שירות לקוחות זה בעצם עזרה לאנשים ולכן סוג של מצווה", אומר יצחק בלוך, שעובד חודשים אחדים במערך קשרי הלקוחות של בית ההשקעות מיטב. בלוך, נשוי ואב לארבעה, גדל בבני ברק למשפחה חרדית והיוםמתגורר באלעד. "רוב בני המשפחה לומדים. גם אני למדתי בישיבה עד שהמשפחה גדלה והבנתי שעליי להתפרנס. בהתחלה ניסיתי את מזלי בשוק החרדי וניסיתי להתקבל כמורה, אך מהר מאוד התאכזבתי לגלות שהשוק רווי ואין מקום עבודה פנוי. לכן הבנתי שאאלץ לחפש עבודה מחוץ למגזר, ובני המשפחה קיבלו את זה בהבנה מלאה.

 

"ביקרתי בכנס של ארגון הג'וינט בנושא השמת עובדים חרדים במגזר
הכללי, ובסוף הגעתי למיטב. בהתחלה חששתי איך יקבלו אותי כאדם חרדי, אבל לשמחתי ההרגשה ביתית מאוד. כל העובדים עוזרים זה לזה, ופעמים רבות העובדים החילוניים מתעניינים בדעות שלי ויש תחושה שגם אדם חרדי יכול להתקדם בחברה. אני יוצא כל יום להפסקה נוספת של 20 דקות בצהריים לתפילת מנחה ומקבלים את זה בהבנה מלאה. זה לא ברור מאליו. גם המטבח להכנת קפה חלבי עם תעודת כשרות.

 

"מובן שאם היתה לי אפשרות הייתי חוזר ללמוד ולהשכיל", הוא מוסיף, "אבל מי שהוא אדם בעל משפחה וחייב לפרנס בית מבין שזאת לא יכולה להיות המציאות, ולכן אני שלם מאוד עם ההחלטה".

 

כי כולנו עובדים מן המניין – שתפו בבקשה.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]