עובדים מן המניין: תכירו את רחמים מאיר בודק מתקנים בחברת חשמל
הכר את העובד החרדי: פרויקט עובדים מן המניין יוצא לדרך. בכל כמה ימים נפרסם סיפור של עובד חרדי בחברה אחרת, והפעם; רחמים מאיר, בודק מתקנים בחברת חשמל
עבודות לחרדים | 13 אפר 2015 21:58

 

עובדים מן המניין #
תכירו את רחמים מאיר.

****

רחמים מאיר (52)
נשוי + 3, תושב כפר חב"ד
עובד כבודק מתקנים בחברת החשמל

 

רחמים מאיר מכפר חב"ד גדל בבית חילוני בשיכון ותיקים ברמת גן ולמד בתיכון רגיל. "בגיל 17 חיפשתי רוחניות ולפני הגיוס כבר התחלתי לקיים תורה ומצוות", הוא מספר. "כשהשתחררתי כבר חבשתי כיפה שחורה. הלכתי ללמוד בישיבת חב"ד בצפת במשך שנתיים, עד לנישואים. החלטתי לצאת לעבוד כי נולדה לי ילדה והבנתי שצריך לדאוג לפרנסה, אך לא ויתרתי על לימודי תורה. חיפשתי עבודה והגעתי לחברת החשמל כפועל. תוך כדי עבודה התמקצעתי, למדתי הנדסת חשמל ותעשייה וניהול והיום אני עובד כבודק מתקנים במשרד האזורי של חברת החשמל בראשון לציון".

 

מאיר מספר על חיים בשני מסלולים: "עוד בצבא שירתי בחטיבה לוחמת, ובמבצע חומת מגן בא אוטובוס לכפר חב"ד לאסוף אותי למילואים. הייתי החייל החרדי היחיד בפלוגה הלוחמת בג'נין והמ"פ שלי היה משה גרסטנר ז"ל שנהרג במבצע חומת מגן. עד היום אני בקשר עם חברים מהצבא.

 

"עובד לצדי בודק שלא הניח תפילין מעולם. אחרי תקופה מסוימת איתי, מבלי שאמרתי מילה, הוא בחר יום אחד להניח תפילין, ועכשיו הוא עושה זאת כל יום. לשמחות או אבל של עובדים אחרים אני מגיע תמיד עם אשתי. פעם היתה מסיבת פרישה לאחד העובדים הוותיקים, ואחרי הנאומים הודיעו שמגיעה הפתעת הערב – רקדנית בטן. אמרתי לאשתי שתישאר וחמקתי בשקט החוצה. למחרת בבוקר כולם חקרו אותי באיזה מקרים אני יוצא ולמה דתיים אחרים לא יצאו".

 

"אני קם כל יום ב-5:00 כדי להספיק לטבול במקווה ולהתפלל, וב-7:00 אני כבר בעבודה. בעבודה בדרך כלל מסתכלים עליי הרבה יותר מאשר על עובד רגיל של חברת החשמל. בכל זאת, יש לי זקן, כיפה שחורה וציציות גם בעבודה. לפני שנה וחצי קיבלתי הסמכה של רב אחרי לימודים של 8 שנים בהיכל שלמה. כשאני חוזר הביתה אני מעביר שיעורים וגם לומד כל ערב, עושה הסמכה לרב עיר. זה השילוב הנכון".

 

כי כולנו – עובדים מן המניין!

שתפו בבקשה.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]