כך תעברו בהצלחה ראיון טלפוני
ראיון טלפוני הינו שלב חשוב בדרך למשרה המבוקשת. 5 טיפים שיעזרו לכם לצלוח אותו בדרך לזימון לראיון הפרונטאלי
עבודות לחרדים | 24 פבר 2015 16:22

 

"שלום, זה בקשר לקורות החיים ששלחת" – זוהי אינה שיחה סתמית, אלא ראיון עבודה לכל דבר. האופן שבו תנהלו או תובילו את השיחה הזו יעניקו למראיין רקע נוסף עליכם ומושג לגבי הדמות שעומדת מאחורי הרזומה וההמלצות והיא זו שתקבע אם בסופה יתואם ראיון עבודה במשרדי החברה.

 

6 טיפים לראיון עבודה טלפוני מוצלח

1. נהלו את הטיימינג של השיחה

תפסו אתכם במיקום רועש? אי אפשר לנהל ככה ראיון עבודה. מבחינתכם, עדיף לדחות את השיחה מאשר לנהל אותה ברעש. יכול להיות שאתם פשוט לא יכולים לדבר באותו רגע, דבר מובן ומקובל גם כשמחפשים עבודה במקביל לעבודה קיימת. עשו בחוכמה והימנעו מלבקש שיחזרו אליכם יותר מאוחר. במקום זאת, בקשו אתם טלפון ושעה בה ניתן יהיה לחזור למתקשר. זה יראה שיש לכם יוזמה ונימוס וגם – יעזור לכם למנוע את האפשרות שהמתקשר לא ינסה להשיג אתכם שנית.

2. אל תדברו מתוך שינה

בדומה לראיון עבודה פרונטלי, גם בראיון הטלפוני בוחנים אתכם גם בפרטים הקטנים ביותר. במיוחד כאשר לא רואים אתכם פנים מול פנים, לקול שלכם ולטון הדיבור יש משקל רב יותר מבכל מצב אחר. אז דברו בקול צלול, ברור, באדיבות ובנעימות. תנו למראיין להרגיש חשוב והקדישו לו את מלוא תשומת הלב.

3. תנו למראיין את הכבוד הראוי

מהרגע שבו אתם עונים לשיחה, נהגו כאילו נכנסתם עכשיו בדלת הראיון. הבינו כי מדבר אתכם אדם שמביט בקורות החיים שלכם ומנסה להבין אם כדאי לקרוא לכם אליו לראיון. בשיחה שכזו אתם יכולים להיות ידידותיים, אך לא "חברמנים". נסו להיזכר באיזו משרה מדובר והתאימו את התשובות שלכם על מנת לחדד את מידת ההתאמה לתפקיד המדובר. אם תנהלו את אופן חיפוש העבודה שלכם באופן מסודר ומאורגן, תוכלו לזכור לאן שלחתם קורות חיים – כשתענו לשיחה תדעו בדיוק באיזו חברה או תפקיד מדובר, מה שיעזור לכם לדעת מה כדאי לכם להדגיש בשיחה.

4. היו מוכנים מראש

כמו בכל ראיון עבודה, גם בטלפון עשויים לשאול אתכם שאלות שכדאי לכם להתכונן אליהן מראש. למשל, שאלות כמו "ספר לי על עצמך", מה הרזומה שצברת, "מדוע עזבת את העבודה הקודמת?" או שאלות סטנדרטיות יותר כמו איזה תפקיד מעניין אותך או לאיזה כיוון היית רוצים להתפתח בעתיד.

5. נצלו את השיחה לשאלות משלכם

גם לכם מותר להציג שאלות למראיין ואכן, שיחה מקדימה לראיון עבודה מאפשרת לכם לדלות פרטים נוספים על המשרה ולבדוק אם המשרה אכן מתאימה לכם ואם אתם באמת מעוניינים בה. עם זאת, חשוב שלא להגזים בעומק השאלות ולא לחקור את המראיין – זה עלול לעלות לכם בזימון לראיון עבודה.

6. הביעו מוטיבציה!

הניעו את השיחה לקראת המטרה: אמרו למראיין הטלפוני שאתם מאוד מעוניינים במשרה ושתשמחו להגיע לראיון עבודה. כדאי שגם יהיה לכם יומן בהישג יד כדי שתוכלו למסור בזמן אמת תשובה לגבי מועד הגעה נוח לראיון עבודה.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]