איך למצוא עבודה גם בלי ניסיון?
עבדתם במלצרות, בשירות לקוחות ועכשיו אתם מנסים לעשות צעד ראשון בקריירה? זה לא פשוט למצוא עבודה כשאין ניסיון. 3 בעיות אופייניות ופתרונות
עבודות לחרדים | 24 פבר 2015 23:07

 

אם אתם מחפשים עבודה ראשונה שתהיה השלב הראשון בסולם של הקריירה שלכם, חוסר הניסיון מציב בפניכם כמה בעיות בדרך. הכירו  3 בעיות נפוצות ולמדו לפתור אותן:

 

בעיה מס' 1 – איך כותבים קורות חיים ללא ניסיון?

 

מה שאין לכם: בגלל חוסר ניסיון, אין לכם איך "למלא" את קורות החיים שלכם. אתם לא לבד: זה רק הגיוני שלא יהיה הרבה מה לכתוב, אם כל מה שעשיתם עד כה מסתכם בלימודים בתיכון, לימודים נוספים, שירות צבאי או לאומי ועבודה זמנית או שתיים.

 

מה שיש לכם: אתם יכולים לתאר את הכישורים ואת הידע שצברתם עד כה ולהרחיב עליהם, כדי להגדיל את הרושם ואת הסיכויים שלכם למצוא עבודה טובה יותר.

 

כתבו, את קורות החיים באופן שיגרום למעסיק להבין אילו ערכים ויכולות אתם מביאים אתכם ובמילים אחרות, כותבים מה יש ולא מה אין.

 

מקמו את הסעיפים באופן מקדם, למשל, את סעיף ההשכלה למעלה, במקום את הניסיון התעסוקתי, יחד עם הישגים מיוחדים מתקופת הלימודים.

 

ציינו, את השירות הצבאי או הלאומי, שמהווים ניסיון תעסוקתי לכל דבר שמעיד על היכולות שיש לכם.

 

הוסיפו, תמצית קצרה בתחילת קורות החיים הכוללת סיכום של מי אתם ומה אתם מחפשים (ברמה המקצועית כמובן). בחלק גדול מהמקרים זה עושה את כל ההבדל ומסמן אתכם כבולטים למרות היעדר הניסיון.

 

התנדבתם? ציינו כל פעילות התנדבותית או ציבורית שלקחתם בה חלק – זה עוזר למעסיק ללמוד עליכם ועל הכישורים שלכם.

 

בעיה מס' 2 – חוסר ניסיון בראיונות עבודה

 

מה שאין לכם: גם אם כבר עברתם כמה ראיונות עבודה בחיים, אתם עדיין חסרים את הניסיון בראיונות עבודה מקצועיים וממוקדים יותר לתחום, אז אם אתם בדרך לראיון עבודה שעשוי לקבוע את גורלכם המקצועי לשנים הקרובות, כדאי שתגיעו אליו מוכנים יותר.

 

מה שיש לכם: כיום יש לכם את כל הכלים לערוך תחקיר מקדים לגבי החברה אליה מועדות פניכם – על תחום העיסוק שלה, על המטרות ועל הרוח הכללית של המקום. זה יעזור לכם להבין לקבל תמונה ברורה יותר על המקום – לדעת לשדר את המסרים הנכונים בראיון עבודה וכמובן, גם לבחון אם זה מה שאתם רוצים. בנוסף, לא יזיק לעשות אימון קליל על שפת הגוף שלכם – משלב לחיצת היד ועד הפרידה מהמראיין.

 

בעיה מס' 3 – חוסר ביטחון עצמי

 

מה שאין לכם: מה לעשות, אין לכם ניסיון עשיר שתוכלו לנפנף בו ויכול להיות שזה מערער לכם את הביטחון וגורם לכם להרגיש שיש לכם מה להסתיר מהמראיין. לאן זה יכול להוביל? לראיון ממש גרוע שבו תנסו להתחכם ולהעמיד פנים שאתם יודעים דברים שאתם לא באמת יודעים, מה שבטח ייקלט די מהר אצל הצד השני כחוסר כנות.

 

מה שיש לכם: האם עלה בדעתכם כי המראיין יודע בדיוק את רמת הניסיון שלכם ובכל זאת זימן אתכם אליו? הרי הכל כבר כתוב לו בקורות החיים שלכם. מכאן והלאה, הכדור בידיים שלכם ובאפשרותכם להצליח בראיון הזה רק בזכות מי שאתם ובזכות מה שאתם משדרים. עליכם לזכור את הדברים שיש לכם להציע שאינם ניסיון: מוטיבציה, רצון ללמוד, יכולת למידה עצמית, אהבה לתחום, סקרנות והמון כישרון.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]