הפרסומאים החרדים נחשפים: תכירו את איש הפרסום והאסטרטג נתי גמליאל
פרויקט בחירות: כל מערכת בחירות מפרנסת מאות אנשי פרסום, יועצים ויחצ"נים. יצאנו להכיר את הפרסומאים החרדים, והפעם: נתי גמליאל, מנכ"ל משרד הפרסום והייעוץ פירמקס
עבודות לחרדים | 18 פבר 2015 18:31

 

קריירה: בעלים ומנכ"ל NGP שיווק המספקת שירותי ניהול השיווק לקניון רמות, אוניברסיטת בר אילן וחברות נוספות.
בעבר היה סמנכ"ל בקמפוס החרדי של מכללת הדסה בירושלים, וכיום שותף בפרויקטים לקידום השכלה ותעסוקה במגזר החרדי. נתי הוא בוגר מינהל עסקים בהתמחות בפרסום ובשיווק בקריה האקדמית אונו.

 

לימודים תורניים: נתי למד בישיבות חרדיות המשתייכות לזרם הליטאי. "עד גיל 23 למדתי בישיבת קול תורה", הוא מספר, "לאחר החתונה המשכתי בכולל כשנתיים". תהילה למדה בסמינר חרדי.

האם ההחלטה לעבוד השפיעה על חינוך הילדים: "במוסדות מסוימים הייתה יכולה להיות לכך השפעה, אך אנחנו מראש החלטנו לשלוח למוסדות אשר בהם השיקול הזה אינו מובא בחשבון. בירושלים החינוך החרדי מגוון ויש מקום לכולם. לגבי שידוך, כרגע זה לא רלבנטי עבורנו, ובעתיד הרחוק אנחנו לא חושבים שתהיה בעיה לילדינו להשתדך עם חרדים כמונו".

 

האם נתקלת בקשיים בעבודה בסביבה חילונית: "אני לא זוכר שחוויית המפגש עם העולם החילוני הייתה דרמטית מבחינתי", אומר נתי. "בפגישות שלי עם אנשי עסקים חילונים בדרך כלל קיימת סקרנות לגבי אורח החיים החרדי, בפרט בתחום שבו אני עוסק. כשאני בונה אסטרטגיה שיווקית עבור המגזר החרדי נשאלות בדרך המון שאלות לגבי הרגלי צריכה, התנגדויות, דרכי מיצוב של מוצרים, והמידע הזה הוא מרתק עבור מנהלים חילונים.

 

בדרך כלל עושים השוואות, ויש דברים שקשה להם להבין או לקבל. למשל, כשאמרתי לסמנכ"ל שיווק שלא כדאי לו לפרסם שירות מסוים בתקופת פורים ופסח מאחר שכולם עסוקים בהכנות לחגים, היה לו קשה לקבל את זה.

 

"באופו כללי, ברור שחילוני לא יסכים או יתחבר למה שאני מייצג, ויהיה לו יותר קשה להבין חרדים שמוותרים על הכול בשביל לשבת וללמוד תורה כל היום. לא כל אחד יכול להבין את זה. אחת השאלות הראשונות שאני נשאל היא אם שירתתי בצבא, וכששומעים שעשיתי שירות, יש סוג של מבט שאומר, אה, טוב, אתה בסדר".

 

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]