האם שכר המינימום יעלה?
שכר המינימום במגדל יעלה ל-5,300 שקל בחודש ■ אליהו: "זו אמירה ערכית ומוסרית" ■ אתמול התפוצץ המו"מ בין האוצר להסתדרות על שכר המינימום ■ האוצר: "ההסתדרות דואגת לעובדים החזקים" ■ ההסתדרות: "הצוותים של המדינה הגיעו לדיון במטרה להכשיל את המהלך"
עבודות לחרדים | 27 נוב 2014 00:18

על רקע המו"מ בין האוצר להסתדרות על העלאת שכר המינימוום, איש העסקים שלמה אליהו, הבעלים של חברת מגדל, החליט להעלות את שכר המינימום בחברה ב-1,000 שקל – ל-5,300 שקל בחודש. אליהו אמר הבוקר במסיבת עיתונאים: "זו אמירה מוסרית וערכית". על פי הערכות, כמה מאות עובדים במגדל ייהנו מהחלטת אליהו.

שכר המינימום בישראל כיום הוא 4,300 שקל בחודש. ההסתדרות דורשת להעלותו ל-5,300 שקל, וחבר הכנסת דב חנין מציע להעלות את שכר המינימום ל-30 שקל בשעה – 5,580 שקל בחודש.

אתמול התפוצץ המו"מ בין האוצר להסתדרות על שכר המינימום. מההסתדרות נמסר אתמול: "הצוות המקצועי של המדינה והמעסיקים הגיעו הערב לישיבה במטרה להכשיל את המהלך וללא כל הצעות בעניין העלאת שכר המינימום. הדיונים של הצוותים המקצועיים הגיעו למבוי סתום. אי לכך, הנושא יוחזר לדיון בין יו"ר ההסתדרות, שר האוצר ויו"ר לשכת התיאום. הישיבה הבאה היום (ד') תעסוק בסוגיית עובדי הקבלן".

מהאוצר נמסר אתמול: במו"מ שהתקיים היום בין נציגי משרד האוצר, המעסיקים וההסתדרות, התברר כי ההסתדרות אינה דואגת לעובדים החלשים אלא שוב לעובדים החזקים. באוצר ציינו כי קיימת נכונות לטיפול אמיתי בעובדים ברמות השכר הנמוכות באמצעות העלאת שכר המינימום: "התעקשות ההסתדרות שלא להחריג את העובדים המשתכרים אלפי שקלים מעל לשכר המינימום מוכיחה שדאגת ההסתדרות הינה לעובדים החזקים".

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]